Funkce smart tv


Funkce technologie více obrazovek


Funkce smart center


Funkce smart remote


HDMI (High Definition Multimedia Interface)

Vystačíte s jedním kabelem
Nekomprimovaný čistý digitální obraz a zvuk od zdroje přímo do vašeho domácího kinosálu.
HDMI propojení umí přenášet jak video, tak multikanálový audio signál.

Rozhraní HDMI zajišťuje ostřejší a čistší obraz i zvuk bez ztrát dat, vhodný pro grafické a multimediální aplikace.
Všechny LCD televizory Finlux mají HDMI vstup.

HDMI znamená:
 • Čistý digitální obraz a zvuk přímo od zdroje
 • Žádné komprese ani konverze, žádné ztráty: obsah se zobrazí takový, jaký skutečně je
 • HD obraz i zvuk se přenáší jedním společným kabelem
 • Až 8 audio a 5 video kabelů lze nahradit jedním
HDTV (h264)

Dejte televizi nový rozměr s High Definition TV:
získáte kvalitnější zobrazení detailů a skvělý digitální prostorový zvuk

MPEG-4 je soubor standardů, zahrnující řadu „částí“. Každá z nich se vztahuje na některou z oblastí multimediálního obsahu, např. na zvukový signál, obrazový signál či formáty souborů.
H264 je standardem pro kompresi video signálu. Označuje se také jako MPEG-4 část 10 anebo MPEG-4 AVC (Advanced Video Coding).

HD vysílání obsahuje až 4x více informací než vysílání tradiční: má vyšší rozlišení a tím i kvalitu obrazu, který je ostřejší a podrobněji vykreslený.

Televize s vysokým rozlišením (HDTV) je systém šířící digitální TV signál s vyšším rozlišením než tradiční TV systémy (SDTV). HDTV signál je šířený digitálně a digitální vysílání si vystačí s menší šířkou pásma (předpokladem je dostatečně efektivní komprese video signálu).

Všechny LCD televizory Finlux jsou buď FullHD a nebo HD Ready, jsou tedy připraveny pro zobrazení programů HDTV vysílání například z připojeného HDTV satelitního či kabelového přijímače.

LCD televizory Finlux HDTV Ready podporují příjem HDTV vysílání z pozemních a kabelových sítí. Kromě toho mají šachty odpovídající standardu Conax CAS7 a Common Interface pro příjem placeného TV vysílání.

HD Ready

Vše připraveno na příjem HD vysílání
Všechny LCD televizory Finlux jsou HD Ready a  podporují tedy příjem HD signálu (vysílání ve vysokém rozlišení).

Protože HD signál obsahuje vůči tradičnímu vysílání až 4x více informací, uvidíte na HD Ready televizoru velmi působivý obraz s  mnohem větším množstvím detailů a  v  realistických barvách. Spolu se skvělým až šestikanálovým digitálním prostorovým zvukem ze zvukového systému domácího kinosálu se tak úroveň vašeho domácího zábavního centra pozvedne o  pěkný kus výš.

LCD televizory Finlux podporují příjem HD signálu a  zprostředkují vám sledování pořadů v  dosud nepoznané čistotě, barevnosti a  hloubce. Musejí však být splněny 3 požadavky:
 • Obrazovka musí mít přirozené rozlišení nejméně 720 řádek a  musí podporovat obrazový formát 16:9
 • Zařízení musí mít alespoň 1 analogový složkový vstup (YPbPr) a  1 digitální DVI nebo HDMI s  HDCP
 • Je nutná podpora signálu ve formátu 720p a  1080i
HD Ready 1080p / Full HD

Vysoké rozlišení znamená dokonalou čistotu obrazu
1080p znamená, že rozlišení obrazu je 1920x1080 pixelů;
p značí postupné snímání (progressive scanning).
Tato metoda přináší plynulejší zobrazení, protože oba půlsnímky se snímají najednou, na rozdíl od prokládaného snímání, kde se dva separátní půlsnímky skládají do sebe, aby vytvořily jeden snímek.

LCD televizory Finlux jsou HD Ready 1080p od modelů 26‘‘ výše.

Podporovaný video
formát
Rozlišení obrazovky
(šířka x výška)
Mpix Poměr stran (x:y)
Obraz Pixel
720p
1280x720
1248x702 0,9 16:9 1:1
1080p 1920x1080 1888x1062 2,0 16:9 1:1
1080i 1920x1080 1440x1080 1,6 4:3 4:3:1


Rozlišení digitálního video signálu
Označení Příklady aplikací Rozlišení
(řádků)
Frekvence (Hz)
Prokládané (půlsnímky) Postupné (snímky)
Low, MP@LL LDTV, VCD 240;288 (SIF)   24, 30, 25
Standard; MP@ML SDTV, SVCD,
DVD, DV
480 (NTSC, PAL-M)
576 (PAL, SECAM)
60
50
24, 30, 25
Enhanced EDTV 480; 576   60; 50
High; MP@HL HDTV, BD, HD,
DVD, HDV 
720    24, 30, 60. 25, 50 
1080  50, 60  24, 30, 25 
100 Hz

Příjemnější sledování obrazu bez problikávání
Klidný obraz: vyšší počet obrázků za jednotku času znamená, že zobrazení pohybu je plynulejší než dříve.

Namísto snímání dvou půlsnímků na frekvenci 25 Hz jako u běžných televizorů snímají televizory Finlux 100 Hz čtyři půlsnímky na frekvenci 25 Hz: Výsledný obraz má vyšší kvalitu, méně patrné problikávání a hladší kontury, tedy lépe vykreslené linie.

Technologie 100 Hz znamená:
 • Obnovovací frekvence 100 Hz
 • Postupné snímání omezující roztřepené kontury
 • Filtr proti problikávání
 • Anti-aliasing
HD Ready 1080p 100 Hz / Full HD 100 Hz

Příjemnější sledování obrazu s vyšším rozlišením
Televizory Finlux HD Ready 1080p jsou k dispozici také se snímací technologií 100 Hz: obraz se příjemněji sleduje a současně je na něm patrných více detailů.

HD Ready 1080p s technologií 100 Hz znamená:
 • Obnovovací frekvence 100 Hz
 • Postupné snímání omezující roztřepené kontury
 • Filtr proti problikávání
 • Anti-aliasing
 • Vysoké rozlišení 1920x1080
 • Ostrá a detailně vykreslená grafika
 • Podpora pro digitální signál až do 1080p a pro analogový signál
Finlux 3D hřebenový filtr pro optimalizaci obrazu

Ostřejší obraz v živých barvách
Hřebenové filtry se využívají za účelem optimálního využití rozlišení poskytovaného digitálními zdroji signálu. Pomáhají korigovat ztráty detailů a barev, ke kterým dochází, když televizor prezentuje signál na obrazovce a přitom několik verzí obrazu překrývá jednu přes druhou. Hřebenový filtr optimalizuje jemné detaily, čistí kontury obrazu a eliminuje výrazně nepatřičné barvy. Výsledkem je vyšší barevná čistota a stabilnější obraz a také téměř úplná eliminace rušivých šachovnicových struktur a rozpíjení barev.

U běžných televizorů s velkoformátovou LCD obrazovkou jsou vady vznikající křížením chroma a luma složky zřetelnější, protože s úhlopříčkou obrazovky roste jejich velikost. Finlux 3D hřebenový filtr pomáhá jejich výskyt omezit.

NTSC 3D hřebenové filtrování se realizuje prostřednictvím třísnímkového pětiřádkového adaptivního hřebenového algoritmu, který odstraňuje barevné vady, vzniklé křížením luma a chroma složky, vzájemným porovnáváním mezi snímky na úrovni pixelu. Obdobně PAL 3D filtrování využívá čtyřsnímkový pětiřádkový hřebenový adaptivní algoritmus.

Filtrování separuje jasovou (Y) a chrominanční (C) složku obrazového signálu. Výsledkem je vyšší rozlišení a vyšší ostrost obrazu při eliminaci rušivých struktur. Reprodukovaný barevný obraz je ostřejší, čistší a má lépe zobrazené detaily. LCD televizory Finlux mají zabudovaný výkonný 3D hřebenový filtr a redukci šumu u modelů 26‘‘ a vyšších.

3D hřebenový filtr znamená:
 • Integrovaný výkonný 3D hřebenový filtr a redukce šumu
 • Integrovaný adaptivní digitální multistandard barevný dekodér
 • A/D převodník 10 bit
 • Adaptivní multistandard zpracování typu detekce/sync
 • RGB fast blanking směšovač
Příkon pod 1 W

Mezinárodní energetická agentura IEA odhaduje, že napájení elektrických spotřebičů v pohotovostním režimu generuje 1% světových emisí CO2. Tento údaj lze porovnat například s podílem veškeré světové letecké dopravy, která generuje méně než 3%.

V roce 1999 spustila IEA iniciativu One Watt, jejímž cílem je mezinárodní spoluprací dosáhnout toho, že do roku 2010 budou mít všechny nové elektrické spotřebiče prodávané po celém světě příkon v pohotovostním režimu nejvýše 1 W. Tím by se pouze v zemích OECD snížily emise CO2 o 50 miliónů tun - stejně, jako kdyby na silnicích ubylo 18 miliónů automobilů.

LCD televizory Finlux nesoucí odpovídající označení jsou řešeny tak, že v pohotovostním režimu spotřebují méně než 1 W.Příkon pod 0,15 W

Méně než kdykoli dříve
LCD televizory Finlux nesoucí odpovídající označení jsou řešeny tak, že v pohotovostním režimu činí jejich příkon méně než 0,15 W.SRS TruSurround XT

Velkolepý virtuální prostorový zvuk
Technologie patentovaná společností SRS přináší znamenitý zážitek v podobě bohatého virtuálního prostorového zvuku.

3D zvuková stěna se šíří po celé místnosti, takže bez ohledu na to, kde se právě nacházíte, vždy slyšíte dokonalý prostorový audio výstup, s čistými dialogy a hlubokými basy.

Tato technologie umožňuje získat plnohodnotný 3D zvuk i ze stereo reproduktorového systému.

SRS TruSurround XT znamená dokonalý virtuální prostorový zvukový efekt z jakéhokoli zdroje, třeba jen ze dvou reproduktorů či ze sluchátek, a to z mono, stereo i surround zvukového materiálu.DVB T+C+S2

Více možností příjmu signálu
LCD televizory Finlux s vestavěnými tunery pro satelitní, pozemní a kabelový signál umožňují příjem pozemního i kabelového vysílání v digitální i analogové podobě a satelitního digitálního vysílání. Kromě toho jsou osazené šachtou podle standardu Common Interface (CI+) pro příjem kódovaného a placeného TV vysílání.

Finlux televizory DVB S2+T+C podporují příjem digitálního pozemního i kabelového vysílání:
 • ·Elektronický přehled pořadů (EPG) pro kabelové i pozemní vysílání
 • Certifikované jako Cable Ready
 • Šachta Common Interface CI+ pro CI/CI+ moduly pro příjem kódovaných TV služebUSB

Tomu se říká plug and play
USB (Universal Serial Bus) je konektorový systém, který umožňuje zapojování externích zařízení k televizoru a jejich následné odebírání.
Může jít například o digitální fotoaparát, harddiskovou mechaniku či flash paměť a postup zapojování je rychlý a snadný.

Pomocí USB konektoru lze k televizoru pohodlně zapojovat audio a video zařízení a zobrazovat obrázky a videozáznamy ve formátech JPEG, DivX, AVI, MPG, MP3, MP4 a dalších.USB PVR

Plug and play a nahrávej
Pořad lze na paměťové médium nahrát přímo prostřednictvím USB konektoru televizoru. Pro nahrávání v nepřítomnosti je k dispozici časovač s přímým zadáním nahrávky z EPG.Herní režim

V herním režimu přepíná technologie zpracování obrazu Finlux na zobrazení barev se zvýrazněnou teplejší částí spektra, díky čemuž je obraz barevnější, a zvyšuje ostrost obrazu a zvýrazňuje tak detaily.
Dynamická konfigurace parametrů obrazu vypíná nasvícení pozadí a zobrazuje více detailů v tmavých oblastech obrazovky. Protože nastavení parametrů obrazu není konstantní, hledá FullPix optimum pro každou skupinu snímků a adaptuje nastavení pro jednotlivé snímky, resp. oblasti obrazu.Digitální audio výstup SPDIF

SPDIF je digitální rozhraní pro přenos audio signálu mezi LCD televizorem Finlux a domácím kinosálem.
Protože nedochází k žádné kompresi ani konverzi, netrpí audio signál přenášený přes SPDIF žádnými ztrátami či změnami v porovnání s originálním signálem.

U modelů Finlux 26‘‘ a vyšších je SPDIF audio výstup k dispozici v koaxiální (RCA) i optické verzi.FullPix2

Ve výrobcích Finlux je implementována specifická technologie
FullPix2, jejímž účelem je optimalizace obrazu. Díky ní jsou kontury objektů ostřejší, obraz je výraznější, barvy živější a zobrazení rychlého pohybu plynulejší a přesnější. U HD i SD signálu představují televizory Finlux s FullPix2 absolutní špičku pokud jde o kvalitu obrazu.

Překonat problémy spojené s reprodukcí barev na ploché obrazovce je tvrdý oříšek. Zvýšení sytosti barev pomocí tradičních algoritmů ústí do ztráty barevných detailů u pestrého obrazu. Technologie zpracování obrazu FullPix2 problém řeší implementováním saturační logiky reflektující intenzitu barev. Výsledný obraz má výrazné barvy a přitom zachovává jejich věrnost i detaily.

Technologie zpracování obrazu FullPix2 Sharpness bere v úvahu rozlišení obrazového signálu a podle něj adaptuje své ostřicí filtry. Tradiční ostřicí algoritmy fungují na bázi jednoho filtru, zatímco FullPix2 využívá různé sady filtrů pro video signál s vysokým (HD) a standardním (SD) rozlišením.

Motor FullPix2 je vyladěný na optimální výkon. Nicméně každý divák má svůj vlastní vkus pokud jde o tón barev. Proto FullPix2 podporuje uživatelské vyladění tónu barev s intuitivním ovládáním v oborech červená, zelená, modrá, tyrkysová, purpurová, žlutá a tón pokožky.
FullPix HD

FullPix2 lze nyní aplikovat na HD obrazový signál s vysokým rozlišením i standardní SD signál. Verze pro HDTV má vyšší kapacitu zpracování a poskytuje živější, barevnější, ostřejší a podstatně přirozenější obraz.

Na poli zpracování a optimalizace HDTV obrazu se Finlux stává průkopníkem špičkových aplikací nové generace.


Optimalizace barev

Funkce FullPix Colour generuje obraz přirozeného vzhledu adaptivní optimalizací barev vstupního obrazu. Jeho patentovaný algoritmus modifikuje úroveň sytosti nezávisle v šesti barevných oborech: červeném, zeleném, modrém, tyrkysovém, purpurovém a žlutém. Jeho dalšími silnými stránkami jsou adaptibilita na úroveň jasu, zvýraznění barevného kontrastu obrazu, zachování detailů a optimalizace barevných přechodů, vše ústící do vskutku ostrého obrazu.Reprodukce tónu pokožky

Lidské oko je velmi citlivé na odstíny barvy lidské pokožky. Funkce Skin Tone patentovaného systému FullPix detekuje oblasti povrchu těla a zpracovává je tak, aby barevné tóny pokožky byly podstatně přirozenější a živější. Detekční algoritmus pracuje se širokou cílovou paletou barevných tónů, od bledé po růžovou. Při detekci a optimalizaci se pracuje jak s barvou, tak s jasem.Optimalizace kontrastu

FullPix Contrast jednoduše expanduje kolorimetrický prostor tak, že černá se změní na temně černou a bílá je bílá jako list papíru.
Rozšíří-li se takto kolorimetrický prostor, budou se barvy z jeho středu výrazněji odlišovat mezi sebou, takže detaily obrazu budou viditelnější a výraznější. Tento postup se opakuje pro každý snímek, takže algoritmus může fungovat specificky pro každou scénu.Optimalizace ostrosti

FullPix Sharpness využívá patentované ostřicí filtry a generuje ostrý obraz se zvýrazněnými detaily. Systém filtrů je jemně vyladěný a důkladně otestovaný na velkém počtu obrázků, tak aby ostřicí efekt byl co nejpřirozenější. Algoritmus se zaměřuje také na eliminaci vad plynoucích z komprese digitálního video signálu, jako je například „cinkání“ („duchy“) po okrajích.FullPix Pro

Filmy se standardně promítají rychlostí 24 snímků za sekundu. Běžné LCD televizory zobrazují takovýto obrazový materiál rychlostí 50 (60) snímků za sekundu a originální snímky přitom opakují. Opakování snímků má za následek chvění a v konečném efektu i neostrý obraz. FullPix Pro, aby docílil souladu s vyšší snímkovou frekvencí, analyzuje pohyb objektů ve filmu a generuje nové snímky mezi původními. Výsledkem je čisté zobrazení scén obsahujících rychlý pohyb.

Nová generace FullPixu zahrnuje také motor Motion Compensation. Při optimalizaci kvality obrazu prostřednictvím optimalizace barev, kontrastu a ostrosti eliminuje FullPix také problémy typu neostrého zobrazení pohybu a chvění obrazu. Přitom využívá pokročilou technologii konverze snímkové frekvence na bázi kompenzace pohybu.
Přínosem je plynulejší prezentace pohybujících se objektů a kvalitnější zobrazení scén obsahujících rychlý pohyb.